25 LAF WFA

Nadchodzi święto filmu animowanego!

Tegoroczne Warsztaty Filmu Animowanego - Legnicka Akademia Filmowa odbędą się w dniach 16 - 26 sierpnia. LAF obchodzi 25 urodziny i zaprasza legniczan na ciekawe wydarzenia!

 LAF to jedne z najstarszych w Polsce warsztatów, podczas których dzieci i młodzież z całego kraju uczą się samodzielnego tworzenia filmów animowanych. Robią to pod okiem najlepszych twórców animacji. W tym roku z dziećmi pracować będą m.in. Stanisław Lenartowicz, znakomity filmowiec, twórca polskiej wersji „Ulicy Sezamkowej” czy Magdalena Bryll - prywatnie córka pisarza Ernesta Brylla - która jest uznanym animatorem, pracowała m.in. przy nagrodzonym Oskarem „Piotrusiu i Wilku”, a pasją do animacji „zaraziła się” właśnie podczas LAF, gdy jako nastolatka przyjeżdżała na legnickie warsztaty.

W tegorocznej LAF weźmie udział ponad 30 młodych twórców, z całej Polski. Już nie możemy doczekać się efektów ich pracy! Filmy i animowane etiudy, które każdego roku tworzą w Legnicy dzieci, są nieraz nagradzane na liczących się festiwalach filmów animowanych, także za granicą. Tegorocznej LAF - tradycyjnie - towarzyszyć będą ciekawe wydarzenia dla legniczan, m.in. Filmowe Śniadania na dziedzińcu Zamku Piastowskiego, Kino na Dachu Galerii Piastów, widowisko „Pan Tenorek w Krainie Bajek”, wystawa „25 lat na sekundę”, Piknik Familijny i inne.

Ostatniego dnia Legnickiej Akademii Filmowej - tradycyjnie - odbędzie się festiwalowe Gala. Na pokaz filmów, które powstaną w czasie LAF, zapraszamy 26 sierpnia o godz. 18.00 do Kina Piast.

Wstęp na wszystkie wydarzenia LAF - poza widowiskiem „Pan Tenorek” - jest bezpłatny. Szczegóły na stronach lck.art.pl oraz laf.art.pl.

Legnickie Centrum Kultury zaprasza!Uwaga!

Termin 25 edycji LAF-WFA: 16-26 sierpnia 2017

Zgłoszenia przyjmujemy do 20 czerwca 2017

Karta zgłoszeń i regulamin dostępne w zakładce Do pobrania 

ZAPRASZAMY 


Projekt i realizacja: StudioAvatar.pl - strony internetowe Legnica, Lubin, Wrocław